Break-out sessies
Nog 4 weken tot het
Flevolands Sportcongres
Op 1 juni 2026 organiseert Sportservice Flevoland, in samenwerking met Giant Benelux, het Flevolands Sportcongres in Lelystad. Na een inspirerend plenair programma kunt u deelnemen aan twee break-out sessies rondom het thema De toekomst van sport in Flevoland.
Hieronder vindt u meer informatie over de verschillende inhoudelijk sessies. U kunt zich alleen inschrijven voor de break-out sessies als u zich al heeft aangemeld als gast van het congres. Nog niet gedaan? Meld u zich dan eerst hier aan.
Break-out sessies | overzicht
Door Tomas Overhof - Techonomy
AI in de sport
Door Roos Zwetsloots en Kasper Jongejan
Urban in Flevoland
Urban is veel meer dan een trend of een sport; het is een lifestyle waarin sport, creativiteit en cultuur samenkomen. Van skateboarden en street art tot mode en design: urban biedt jongeren ruimte om zichzelf te ontwikkelen, talent te ontdekken en verbinding te maken. Maar welke kansen biedt dit voor Flevoland?
In deze break-out sessie nemen olympisch skateboardster Roos Zwetsloot en Kasper Jongejan, medeoprichter van District 13, je mee in de wereld van urban. Roos deelt haar ervaringen uit de (inter)nationale skatewereld en laat zien hoe urban sport kan inspireren, verbinden en grenzen verlegt. Kasper brengt een unieke mix van perspectieven tussen sport, kunst, mode en maatschappelijke impact. Samen laten zij zien hoe urban een bijdrage kan leveren aan een toekomstbestendige sportcultuur in Flevoland.
Door Resie Hoeijmakers - Mulier Instituut
De toekomst van vrijwilligers in de sport
De Nederlandse (sport)verenigingscultuur is uniek: al generaties lang draait ze op de bereidheid van leden om wat terug te doen voor hun club. Toch staat deze manier van werken steeds meer onder druk. Vrijwilligers zijn moeilijker te vinden en het aantal kwetsbare clubs groeit. Tegelijk zijn er verenigingen die juist floreren. Wat doen zij anders? En wat motiveert mensen om zich wél in te zetten?
In deze sessie neemt Resie Hoeijmakers van het Mulier Instituut je mee in haar onderzoek naar wat sportverenigingen laat groeien en voortbestaan. Op basis van haar proefschrift Thrive and Endure deelt ze inzichten in de drijfveren van vrijwilligers en laat ze zien hoe verenigingen deze kunnen benutten om leden te binden en betrokkenheid te versterken. Nu en in de toekomst.
Door Elise van Oorschot - Sticky Concepts
Brainstorm: de sportplek van de toekomst
Wat de toekomst ons over 40 jaar zal brengen? Wie zal het zeggen. Maar één ding is zeker: het speelveld zal er heel anders uitzien dan nu. Wat wordt het nieuwe normaal voor sportclubs, -verenigingen en -evenementen?
In deze creatieve sessie neemt Elise van Oorschot van Sticky Concepts je mee in een verrassende manier van toekomstdenken. Geen lange discussies, maar samen bouwen. Letterlijk. Met LEGO Serious Play ga je samen aan de slag om de sportplek van de toekomst vorm te geven.
Door Rosabel Voogsgeerd – Sportservice Flevoland
Een plek voor meiden in de openbare ruimte
Meiden sporten steeds minder in de openbare ruimte, en sinds de coronaperiode is die kloof alleen maar groter geworden, vooral in de leeftijd 12–18 jaar. Hoe komt dat eigenlijk? En nog belangrijker: wat kunnen we doen om dit te veranderen en meiden weer écht in beweging te krijgen?
Tijdens deze sessie neemt Rosabel Voogsgeerd je mee in haar onderzoek naar meiden in de openbare ruimte, uitgevoerd in opdracht van Sportservice Flevoland tijdens haar master Sport- en Beweeginnovaties. Ze deelt haar inzichten in drempels, behoeften en kansen, en vertaalt die naar praktische handvatten om de openbare ruimte in de toekomst aantrekkelijker, veiliger en inclusiever te maken.
Door Arnold Bronkhorst – Mulier Instituut
De evolutie van sport
Sport is door de jaren heen enorm veranderd. Waar sport in de 19e eeuw vooral was voor de elite, groeide het in de 20e eeuw uit tot iets van iedereen. Verenigingssport werd toegankelijker, de overheid ging steeds meer faciliteren en inmiddels is sport niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven, van tv en social media tot mode en lifestyle. Ook in Flevoland bouwen we al 40 jaar lang aan onze eigen sportgeschiedenis binnen dit grotere verhaal.
Maar hoe is die ontwikkeling eigenlijk tot stand gekomen? En wat kunnen we daarvan leren voor de toekomst van sport? Arnold Bronkhorst van het Mulier Instituut neemt u mee in de geschiedenis en evolutie van de sport.
Door Kenny Kersjes en Arnold Bronkhorst
Toekomstverkenning van de sport
Sport verandert sneller dan ooit. Er wordt steeds meer data verzameld, onderzoeken brengen nieuw sportgedrag in kaart en tegelijk zorgen maatschappelijke trends voor verschuivingen in hoe, waar en waarom we bewegen. Wat betekent dat allemaal voor de toekomst van de sport?
In deze sessie nemen Kenny Kersjes (Sportservice Flevoland) en Arnold Bronkhorst (Mulier Instituut) je mee in opvallende trends en ontwikkelingen binnen sportgedrag en samenleving. Samen met de zaal verkennen ze wat deze veranderingen kunnen betekenen voor de toekomst van sport in Flevoland.
